4 povolání, o kterých sní současná mládež

Doba se neustále vyvíjí, dochází k digitalizaci celého světa a informační technologie ovládají naše životy. Tato situace ovlivnila také oblast zájmů zejména mladých lidí a to přineslo také několik nových povolání, o kterých starší generace možná ani neslyšeli. Jak se živit hraním her nebo natáčením videí? Kolik si takoví lidé vydělají a co vše jejich práce obnáší? To vše se dozvíte v následujících řádcích.

1) Profesionální hráč 

Počítačové hry jsou v dnešní době jedním z nejvýdělečnějších odvětví obchodu. Ročně vycházejí stovky her na různé platformy, různého žánru a různého typu. Samotnou kapitolou jsou multiplayerové hry, které jsou často online. Díky těmto hrám vznikl fenomén zvaný eSports. Ve zkratce se dá říci, že se jedná o turnaje v hraní počítačových her. Závodníci jsou profesionální hráči. Mezi nejznámější hry patří například League of Legends, Counter Strike, Battlefield, StarCraft a spousta dalších her (turnaje se pořádají opravdu ve stovkách her).

Kvalitní profesionální hráč by měl být maximálně 26 let starý, po tomto věku se zpomalují reflexy, které jsou při tomto povolání velice důležité. Denně musí jedinec trénovat několik hodin hru, ve které závodí. Profi hráči vydělávají zejména z turnajových výher a sponzorů.

2) Youtuber

Dalším fenoménem dnešní doby je „youtuber“. Jedná se o natáčení videí a následné nahrávání na webový portál Youtube. Videa jsou zaměřena na nejrůznější témata. Od počítačových her, přes zdravý životní styl, po komedianství lze nalézt ve videích youtuberů. Tito lidé vydělávají především na reklamách a nejrůznějších seminářích či srazech.

3) Streamer

Streamer je velice podobný předešlému povolání. Vše však probíhá v živém vysílání (nejčastěji přes webový portál Twitch). Streamování může mít nejrůznější témata. Lze najít také bizarnosti jako například natáčení požívání potravy. Streameři dostávají tzv. donate (příspěvek) od svých fanoušků. Tyto příspěvky mohou činit někdy až desítky tisíce korun.

4) Baviči na sociálních sítí

Posledním zmiňovaným povoláním je bavič na sociálních sítí. Může se jednat o Facebook, Twitter nebo například Instagram. Lidé přidávají příspěvky nejrůznějších témat. Nejvíce peněz získávají z reklam, dále pak je možno stránky v mnoho „followers“ prodat za desítky tisíce korun.