3 softwarové nástroje, díky kterým budete podnikat efektivněji

Bránit se výhodám moderních technologií je jako bojovat s větrnými mlýny. Chcete-li v podnikání uspět, snažte se z nich naopak vytěžit co nejvíce. Ale jaké systémy a aplikace používat? Připravili jsme pro vás seznam nejzajímavějších nástrojů, které vám ušetří spoustu drahocenného času, zefektivní rutinní procesy, a v konečném důsledku firmu posunout kupředu.

1) Nástroj pro řízení projektů

Dotáhnout projekty do konce není vždy snadné, ale s přehledným nástrojem pro projektové řízení, to jde mnohem snáz. Vyzkoušejte třeba nástěnkový systém v Trellu – je velmi přehledný a účelný. Součástí nástěnky je libovolný počet sloupců s kartami, které obsahují informace o projektech a úkolech. Není divu, že si aplikace získala desítky milionů věrných uživatelů.

2) Identity manager

Identity manager nebo také identity management system je procesním nástrojem oblasti zvané identity management. Nic vám to neříká? Správa identit a přístupů z jediného místa vnáší do firemní IT infrastruktury řád a eliminuje bezpečnostní rizika, která souvisí s větším počtem uživatelů. Software automatizuje rutinní procesy s nastavováním přístupů a šetří čas administrátorovi i ostatním. Dobrou volbou je český CzechIdM od BCV Solutions. Spoustu informací o problematice a konkrétní výhody daného nástroje najdete na blog.bcvsolutions.eu.

3) Platforma pro komunikaci uvnitř týmu

Nedílnou součástí každé organizace jsou týmy. Měly by fungovat jako dobře namazaný stroj, což mohou pouze v případě, kdy mezi jednotlivými členy nebude „skřípat“ komunikace. Zkušení manažeři proto neváhají s používáním komunikačních platforem. Mezi nejoblíbenější patří Slack – umožňuje tvorbu chatovacích místností a jejich třídění podle témat, rozdělení uživatelů do soukromých skupin i posílání přímých zpráv.