Bydlíte v Praze a potřebujete být online?

Praha je místem, které se postupně stává velmi poptávanou lokalitou pro bydlení. S tím stoupá i poptávka po službách. Mezi ty se řadí i internet Praha. Jste v situaci, kdy už bydlíte a potřebujete být online? Položte si několik otázek, které vás dovednou k volbě vhodného poskytovatele internetu.

Jaký typ připojení?

Toto promyslete hned v samotném začátku. I když žijete v Praze, kde je dostupnost služeb na vysoké úrovni, můžete se setkat s tím, že některé možnosti v místě bydliště nebudou k dispozici. Dnes lze vybírat ze tří variant internetového připojení. Jedná se o tyto:

Bezdrátové připojení

Kabelové připojení

ADSL připojení

Velký, nebo malý poskytovatel?

V Praze můžete narazit jak na malé, tedy takzvaně lokální poskytovatele internetu, tak i na ty velké. I zde je třeba mít jasno v tom, jakou cestou se vydáte. I když ti menší mohou často lákat na to, že mají nejlevnější internet, je třeba říci, že cena není vše. Zvláště v porovnání s tím, co za ni dostáváte třeba s ohledem na stabilitu a spolehlivost, nebo také s ohledem na technickou podporu. Navíc cenový rozdíl není až tak rozsáhlý. Podívejte se na jednoho z větších poskytovatelů, na web Internetpraha.com a sami si porovnejte nabízení ceny.

Jakou rychlost potřebujete?

To se odvíjí od toho, k čemu konkrétně připojení k internetu potřebujete a na co ho budete využívat. Pokud na běžné surfování a čtení emailů, mohou plně stačit ty nejpomalejší tarify. Kdo má v plánu stahovat větší objemy dat, nebo i sledovat videa ve Full HD nebo 4K rozlišení, už by měl volit raději vyšší rychlost.

Za jak dlouho budete online?

Nikomu se nechce čekat dlouho. Proto zohledněte i to, za jak dlouho bude vaše objednávka připojení realizována. U kvalitní firmy by neměl být problém s tím, že vás připojí v rozmezí 2 – 3 dní od podpisu smlouvy. Online tak můžete být skutečně velice rychle.