Chcete si nechat zvýšit výkon motoru?

Každý motorista je ve skrytu duše tak trochu závodník. Nejde o závodění při běžném silničním provozu, ale o příjemný pocit, že mám pod kapotou o něco více koní, než ostatní. Vyšší výkon umožňuje lepší akceleraci potřebnou zejména při předjíždění. Zvýšit výkon motoru lze profesionální metodou Camp Performance Chiptuning, kterou provádí společnost Chiptuning Praha. Součástí chiptuningu je měření stávajícího výkonu motoru a jeho následné zvýšení. K této činnosti má společnost schválení schváleno Ministerstvem dopravy a nejmodernější technologii. Chiptuning je homologovaná úprava, která se zapisuje do technického průkazu majitele vozidla.

Co je to chiptuning

Jedná se o zvýšení stávajícího výkonu motoru jakéhokoliv automobilu bez ohledu na značku, typ, pohon, stáří nebo počet ujetých kilometrů. Jedinou podmínkou je dobrý technický stav motoru i jeho příslušenství. Proto je nezbytně nutné zjistit pravý stav a případně odhalené závady nejprve odstranit. Stávající výkon motoru se zjišťuje na válcové brzdě. Teprve poté lze přistoupit k vlastnímu provedení chiptuningu, který spočívá v úpravě softwaru řídící jednotky motoru.

V čem spočívá efekt chiptuningu?

Hlavním přínosem je zlepšení točivého momentu a zvýšení výkonu motoru. Tento efekt pozná řidič podle lepší dynamiky a akceleraci vozidla. Další velkou výhodou je snížení spotřeby pohonných hmot, která v ideálním případě může dosáhnout až 15 procent oproti původní spotřebě. Není vůbec třeba se obávat, že by chip tuning měl nějaký vliv na životnost motoru, nebo že mělo docházet k nějakému poškození motoru nebo jeho příslušenství. Chiptuningem se nezmění ani úroveň emisí, které zůstávají na předchozí úrovni odpovídající přísným normám Evropské unie.

Možnost vrácení na původní hodnoty

Důležité je, že nově nastavené hodnoty lze kdykoliv vrátit na původní stav. Pokud se provede chiptuning na novém vozidle, u něhož se v průběhu záruční doby projeví nějaká závada, může si majitel nechat nastavit motor zpět na původní hodnoty. K tomu slouží doklad v podobě protokolu, do kterého jsou původní i nové hodnoty zaznamenány.