Co byste měli vědět před nákupem fotopasti? Zodpovíme vám ty nejčastější dotazy!

Přemýšlíte, jak nejlépe zabezpečit svůj majetek, ale nechtějí se vám vyhazovat tisíce za zabezpečovací zařízení? Ušetřete si nejenom peníze, ale také čas za instalaci a pořiďte si jednoduše fotopast. Co byste ale před jejím nákupem měli vědět?

Co je vlastně fotopast?

Jedná se o digitální automatické zařízení, jež pořizuje snímky či videa na základě pohybu před jeho senzorem. Je vhodná ke hlídání domů či zahrad nejenom před potencionálními nechtěnými nočními návštěvami, ale také pro hlídání škodné zvěře.

Fotografie se ukládají na SD kartu, nicméně můžete si je také nechat automaticky odesílat do emailu, kde si je prakticky okamžitě zálohujete nebo dokonce formou MMS zprávy odešlete do vašeho mobilního telefonu.

Objeví se na fotografii i datum a čas jejího pořízení?

Ano, samozřejmě, každá fotopast Bunaty splňuje tyto podmínky, takže se nemusíte bát, že budete mít důkaz, ale nebudete mít podrobnější informace.

Je při focení viditelné světlo či zvuk?

V žádném případě nemusíte mít obavy, že by se fotopasti Bunaty samy prozradily. Jsou naprosto nenápadné a pokud o ni případný zloděj vyloženě nezakopne, nemá šanci si jí všimnout.

Jak je to s kvalitou fotografií pořízených v noci?

V noci fotí fotopast černobíle, samozřejmě s neviditelným bleskem. Kvalita fotografií není nočním přísvitem poznamenána.

Kam nejlépe fotopast umístit?

Nejlepším je ji umístit do vyšších míst, ale samozřejmě tak, aby nebyla v úrovni očí. Dejte ale pozor, aby do prostoru před fotopastí nezasahovaly například větve či jiné zábrany, které by snímky znehodnotily.

Jakou vzdálenost dokáže fotopast zachytit?

Zde je nutno vzít v potaz focení ve dne a v noci. Neviditelný noční blesk totiž samozřejmě nedosáhne na celou vzdálenost, kterou je fotopast schopna zachytit při běžném denním světle. Většinou zaznamená pohyb na vzdálenost 10 – 13 metrů.