Fotopast přispívá k ochraně majetku

Chránit svůj dům či pozemek před zloději je možné nejrůznějšími způsoby. Obvyklým řešením je kamerový systém, který je však poměrně nákladný a hlavně složitý při kontrole videa. Mnohem efektivnější je proto fotopast, která pořizuje fotografie nebo i krátké video na základě pohybu detekovaného čidlem. Pořízený snímek je pak možné použít jako důkazní materiál v rámci vyšetřování.

Jak fotopast funguje?

Fotopast je v principu digitální zařízení určené pro denní i noční zaznamenání fotografií nebo videa v maximální délce 1 minuty. Aktivována je v okamžiku zaznamenání tepelného signálu, tedy pohybu člověka nebo zvířete v zorném poli snímače. Konstrukce fotopasti je uzpůsobena tak, že eliminuje nežádoucí pohyby v zorném poli. Proto jsou fotopasti ideálním  pomocníkem při ochraně majetku nebo při sledování migrace lesní zvěře. Také ji mohou používat milovníci přírody k pořizování nevšedních záběrů ve volné přírodě.

Značky fotopastí

Vysokou kvalitou a spolehlivostí se vyznačují zejména fotopasti Bunaty full HD. Disponují SD kartou, na kterou se ukládají všechny pořízené fotografie či videa. Díky velkému LCD displeji na přední straně přístroje a laserovému ukazovátku si můžete fotopast přesně zaměřit na sledovaný prostor. Výhodou je také skvělé maskování a minimum lesklých ploch, což činí tuto fotopast neviditelnou před zloději i před zvěří. Pokročilou funkcí je také možnost nastavení času nebo časosběru, což znamená spuštění fotopasti v pravidelných intervalech.

 

Jak vybírat?

Fotopast můžete pořídit i do 2500 Kč, což jsou modely ScoutGuard sg 520 a Acorn 3310. Částku 2190 Kč stojí fotopast Acorn 3310A, která má na rozdíl od fotopasti SG 520 velký barevný LCD displej. To znamená, že si fotografie můžete prohlédnout přímo v terénu. Pokud dáváte přednost kvalitě, pak lze doporučit jakoukoliv fotopast BROWNING, jejíž fotografie nemají konkurenci.  Výbornou volbou jsou fotopasti Bunaty, které jsou vyrobeny pro ČR a tudíž mají menu v češtině.