Hledáte bezpečný internet ve středních Čechách?

Život bez internetu si už dnes nedovedeme představit. Komunikujeme, sdílíme, stahujeme, hledáme informace, nakupujeme, a to všechno on-line. Svoje data v počítačích chráníme různým počítačovým softwarem, kterému se říká zkráceně antivir. Ale víte také, kdy vznikl první počítačový virus? Údajně v první síti, která propojovala několik univerzit a laboratoří v Americe v 70.tých letech minulého století. Jmenoval se Creeper a uživatelům zobrazoval hlášení: Jsem Creeper: Chyť mě, jestli můžeš.

Ochrana dat na prvním místě

Jednotlivé internetové sítě jsou vzájemně propojené mezi sebou, aby mohly sdílet data. U nás je největším centrem NIX.cz, nezávislé sdružení pro svobodnou výměnu dat. Po vlně kybernetických útoků v roce 2013 přišlo toto sdružení s projektem Fénix, díky kterému je český internetový prostor schopen v případě útoku odpojit napadené části a všechno funguje dál, aniž by uživatel poznal změnu.

K tomuto programu se postupně přihlásili další poskytovatelé, kteří chtěli zabezpečit data svých uživatelů. Pokud bydlíte ve středních Čechách, není problém najít dodavatele, který vám Internet v Praze s tímto zabezpečením zajistí.

Spolehlivé a bezpečné připojení

Požadavek bezpečnosti je samozřejmostí, ale zpravidla očekáváme od internetu i něco navíc. Fungování bez výpadků, stabilní rychlost pro stahování i posílání dat, příznivý tarif a také volbu připojení. Někomu vyhovuje bezdrátové Wi-Fi, někdo dává přednost kabelovému přenosu dat. Jiný chce kvalitní připojení přes optické vlákno. Všechny tyto požadavky jsou splnitelné, i když nebydlíte zrovna v Praze. Najděte si dodavatele s dostatečným pokrytím, zabezpečením i kvalitou služeb. A věřte, že ať už hledáte internet Zbraslav nebo internet Dobříš, můžete být úspěšní.

Vsaďte na jistotu

Jednou z firem, která využívá silné zabezpečení proti útokům sítě díky programu Fénix, je Družstvo EUROSIGNAL. Prošlo náročným certifikačním procesem, aby mohlo zajistit bezpečí dat svých klientů. Na trhu není žádným nováčkem a jeho téměř dvacetileté působení je důkazem stability a prosperity.