iPhone se sám vypíná? Problém vyřešíte snadno sami

Řešení problémů se zařízeními od Applu není jednoduché. Existují ale i případy, které zvládnete vyřešit sami. Nečekané vypínání je jedním z nich.

Ani baterie iPhone 7 original nevydrží věčně. Ať si to chcete připustit nebo ne, jedná se o běžnou spotřební součástku. A ta, ostatně jako všechny součástky, stárne. To znamená, že postupem času ztrácí na účinnosti. Čím je to ale způsobeno?

    1. Stáří vs. chemické stáří

Uvnitř iPhonu tepe lithium-iontová baterie. Její chemické stárnutí vede k tomu, že už nedokáže udržet tak velký náboj. To znamená jediné – čím více nabíjíte, tím méně vydrží. U baterie do iPhone SE a dalších telefonů pak můžeme mluvit o tzv. maximální kapacitě baterie. Toto označení nám říká, jaká je aktuální kapacita baterie ve srovnání s její původní kapacitou (s kapacitou, když byla nová).

Dalším významným pojmem je impedance baterie. Jde o důležitou veličinu, která taktéž přímo ovlivňuje výdrž. Baterie s vysokou impedancí totiž nemusí systému poskytovat dostatečný okamžitý výkon pro běžný provoz. Vysoké impedance můžete dosáhnout i u nově pořízeného iPhonu. Stačí ho skladovat v nízkých teplotách. V kombinaci s vyšším chemickým stářím pak může jít doslova o vražednou kombinaci.

    1. iPhone se může sám vypnout

Vysoké chemické stáří a impedance mohou mít za následek nefunkční iPhone. Může se totiž stát, že napájecí systém nedokáže dodávat dostatek energie k nepřetržitému provozu. V tomto případě se zařízení vypne, aby ochránilo své elektronické komponenty. Pokud se vám tedy něco takového stane, nemusíte panikařit.

iPhone 7 výměna baterie je totiž poměrně jednoduchá. Jestliže si troufnete, zvládnete ji i sami doma. Originální součástky navíc pořídíte poměrně snadno a za dobré ceny. Například na eshopu iSwap.cz naleznete vše, co budete k výměně baterie u vašeho iPhonu potřebovat. A to za dobré ceny a s velmi rychlou dopravou až k vám domů.