Jak na ozvučení akce? Ušetřit vám pomůže pronájem zvukové techniky

Ať už jde o zahradní párty nebo pracovní večírek, s hudbou z mobilního telefonu si nevystačíte. Kvalita výstupu totiž není tak dobrá, aby mohla konkurovat profesionálnímu vybavení. Mnohdy nestačí ani k pobavení publika. U společenských akcí je tedy jednou z nejdůležitějších částí ozvučovací technika.

Koupě, nebo pronájem?

Ruku na srdce – společenské sešlosti nepořádáte každý den. O to víc je žádoucí, aby byly kvalitně provedené do posledního detailu. Dobré ozvučení akcí je absolutním základem. Nikdo totiž nechce poslouchat „chrastítko“. Kvalitní basy, jasné zvonivé výšky a pořádný zvuk vám dodá pouze vhodně zvolená zvuková souprava. Pokud takovou nemáte doma, rozhodně se ji nevyplatí kupovat.

Ve většině případů ji totiž nevyužijete. Jestliže tedy nepatříte mezi milovníky prvotřídního audia, budete muset hledat cestu jinde. Pronájem aparatury vaše problémy vyřeší. Reproduktory a další potřebné součásti jsou totiž velice drahou záležitostí. Jestliže si je vypůjčíte, výrazně ušetříte.

Hlavní je odolnost

Výběr vhodného místa pro vaši oslavu už máte za sebou. Teď už zbývá vyřešit její ozvučení. Použitá aparatura se totiž bude lišit v závislosti na místě konání. Dávejte si pozor hlavně v případě, kdy pořádáte párty u vody. Odolnost vůči vodě a drobnému písku rozlišíte díky označení „IPX“. Jde o údaj označující stupeň odolnosti. Pronájem zvukové techniky a jeho ceník se často přihlíží na toto označení. Přece jen riziko zničení zařízení se značkou IPX7 je výrazně nižší než to s označením IPX4.

Půjčovny navíc mají svoje věci pojištěné. To ale neznamená, že s nimi můžete zacházet, jak chcete. U větších akcí je tedy vhodné doplnit samotný pronájem zvukové aparatury o služby profesionála. Ten se bude kvalitnímu hudebnímu doprovodu věnovat celou dobu a riziko zničení se sníží téměř k nule. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.

Jak zajistit pronájem?

Kompletní pronájem ozvučení zajistíte z pohodlí domova. Strýček Google vám při správně položeném dotazu předloží řadu profesionálů a míst nabízejících pronájem zvukové techniky Praha, jakožto hlavní město, nabízí největší koncentraci firem z tohoto oboru. Milovníků kvalitního zvuku ale v České republice nalezneme nespočet. Zkuste se zeptat svých přátel. Možná mezi nimi naleznete někoho, kdo vám s ozvučením vaší akce rád pomůže.