Jak ochránit mobilní telefon

Mobilní telefony se začínají řadit mezi chytré technologie, které člověku pomáhají a usnadňují mu celou řadu činností. Díky celé řadě aplikací můžeme telefony používat i jako databáze, fotobanky, elektronické poznámkové bloky a díky využívání internetu se nabízí další nepřeberné možnosti jejich využívání. S tímto trendem však souvisí i cena telefonu, která často nebývá zanedbatelná. Díky této skutečnosti často máme tendence telefony chránit proti poškození.

Ochrana displeje

Displej většinou zabírá téměř celou přední část telefonu a je to jeden z důležitých a velmi citlivých komponentů, který je náchylný k poškození. Je totiž vyroben ze skla a jeho oprava nebývá levnou záležitostí. Proto je potřeba jej pečlivě chránit. Před škrábanci ochrání fólie. Tvrzené sklo na mobil chrání nejen před škrábanci, ale také vydrží drobný pád. Obal na mobil ochrání nejen čelní, ale i zadní stranu telefonu. Může to být obal, do něhož se telefon zasune, nebo může mít přední stranu odklápěcí.

Ochrana těla telefonu

Nejen displej musí odolávat vnějším vlivům, které mohou telefon poškodit. V ohrožení je i zadní část aparátu. Pokud se zde nacházejí skleněné části, hrozí jim stejná rizika jako displeji. Kovové a plastové části se snadno poškrábou. Vhodnou volbou je obal. Nabízí se několik možností. Jednou z nich jsou pouzdra na mobil. Mohou být flipová (s odklápěcí přední stranou), klasická pouzdra (kapsičky), do nichž se telefon zasune, měkké obaly, které nabízejí jednodušší manipulaci a pokud jsou v průhledném provedení, tak i minimální narušení vzhledu přístroje, různě barevné kryty na mobil nebo v poslední době velmi oblíbené sportovní či outdoorové kryty, které jsou vhodné pro určité druhy aktivit. Většinou nabízejí odolnost proti povětrnostním podmínkám a také možnost telefon si připevnit k paži nebo na kolo.

Pokud i vy uvažujete o ochranném pouzdru pro svůj mobilní telefon, širokou nabídku naleznete na portálu apolis.cz.