Jak strávit volné odpoledne s dětmi?

Máte před sebou volné odpoledne s dětmi, ale nejste si jistí tím, jestli chcete sedět doma na pohovce a sledovat stále dokola jdoucí pohádky v televizi? Možností, co za deštivého nebo naopak parného dne podniknout je celá spousta. Upusťme však od tradičních druhů zábav, jako jsou koupaliště nebo zoologické zahrady. Podívejme se na méně tradiční věci, které mohou vyplnit váš volný čas.

Virtuální realita jako zcela nové prostředí

Pokud vaše děti prahnou po adrenalinovém zážitku nebo chtějí vidět jenom něco, co běžně neuvidí, nabízí se virtuální realita. Tato ještě stále poměrně nová technologie, která si však nachází cestu do mnoha českých domácností, je skvělým vyplněním volného času, pokud venku zrovna prší nebo mrzne.

Díky inovativní technologii se lusknutím prstů dostanete například mezi dinosaury nebo do pohádky či jinam, kam se vám zrovna líbí. Zatímco někde se jen poohlížíte kolem sebe, jindy jste součástí zbrusu nové reality, která se vám najednou otvírá. Firmy virtuální i rozšířenou realitu rády používají na prezentaci něčeho, co je špatně přístupné nebo je třeba právě do detailu ukázat. Herní a zábavní průmysl však vůbec nezaostává, právě naopak.

Vzhůru na motokáry

A když už jsme zmínili adrenalinový zážitky, ještě malý momentu nich zůstaňme. Zmiňme si jedinečné motokáry, které sice nejsou pro ty nejmenší, ale pro větší děti jsou ideální možností, jak strávit volné odpoledne.

Motokáry jsou krapet opředeny pravidly, ale co se týče rychlosti, ta není omezena. Kdo dřív projede kolem, tak ten vyhrává – což je logické.

Výlet na koloběžkách

Co se také stává velmi úspěšnou zábavou v posledních měsících jsou koloběžky, na kterých se paradoxně více prohání rodiče, respektive dospělí než děti. V minulosti tomu bylo spíše naopak – koloběžky byly typickým dopravním prostředkem nejmenších, ale široké spektrum dopravních prostředků najednou vneslo do našich životů něco zcela jiného.

Pokud jsou vaše děti doslova zapálené do koloběžek, je načase podniknout nějaký skvělý výlet.