Jak uklidnit pocuchané nervy

Stres, roztěkanost, nervozita – všichni to známe. Občas je prostě potřeba vyskočit z kola ven. Někomu pomáhá meditace, jóga, pokec s přáteli, relaxační hudba. To vše jsou staré a osvědčené praktiky. Nicméně jde o poměrně zastaralé metody. My vám představíme nové oddechové techniky, které vám mohou přijít vhod a třeba konečně zafungují.

Dělejte to, co vás baví

Pokud na vás neplatí meditace či relaxační hudba, pak si s tím vůbec nelamte hlavu. Na některé lidi to prostě působí a na jiné ne. Najděte činnost, která vám přináší potěšení. Ať už je to zpěv, kreslení, fotografování, vyřezávání do dřeva či cokoliv dalšího.

Dopřejte si pauzu

Většina lidí jede na doraz, a to je špatně. Nikdo nemůže fungovat dlouhodobě, aniž by dobil baterie. Pro někoho může být tou nejlepší medicínou dovolená v Chorvatsku, sluníčko, šumění moře a jinému stačí hory, les a vyrazit někam do přírody nedaleko svého domu. Tak či onak je potřeba se nadechnout čerstvého vzduchu a dopřát si minimálně několik dnů odpočinek.

O problémech nemluvte

Dlouho se mělo za to, že mluvení s někým dalším o svých problémech přináší úlevu, ovšem přišlo se na to, že ne u každého to funguje. Vědci zjistili, že lidé, kteří se vyhnuli nimrání v problémech (hovoření a přemýšlení o problému a smutku) se zároveň vyhnuli dlouhodobým psychickým problémům, průjmům, třesu, lapání po dechu apod. Tudíž pokud vám vlastní já káže nemluvit a nepitvat problémy, není to chyba. Mluvte o nich jen tehdy, přináší-li vám to skutečně úlevu.

Jiné prostředí

Ideální stav je, když můžete na chvíli od všeho jak se praví – vypadnout. Ať už si koupíte last minute v Chorvatsku anebo zamíříte do wellness v ČR. V podstatě jde jen o neutrální půdu a vyčistit hlavu v jiném a novém prostředí. Nabrat vítr do plachet.

Domácí mazlíček

Domácí mazlíček je učiněný balzám na duši. Není žádnou novinkou, že majitelé psů a koček vedou mnohem spokojenější život a dožívají se vyššího věku. Zvířata dokážou vycítit váš smutek a nenechají vás v něm utopit. Navíc kočka prý dokáže svým vrněním rozbíjet negativní vibrace.