Jak vybrat ideální software pro firmy přímo pro vás?

Software pro řízení firmy vám může ušetřit spoustu času a pomoct vydělat ještě víc peněz. Vybírejte tedy pečlivě, jinak o tyto výhody přijdete.

Software pro řízení firmy je důležitou součástí každé společnosti. A pokud jej ještě nemáte, přicházíte o hodně. V tomto článku vám pomůžeme ujasnit si, jak postupovat při jeho výběru.

Co od softwaru očekáváte?

Chvíli si sedněte se svými kolegy a promluvte si o tom, co by měl vlastně software pro firmu udělat. Sepište si funkce, které opravdu nutně potřebujete. A nezapomeňte ani na ty, které byste v aplikaci také rádi viděli, ale vyloženě je tam nepotřebujete. Nezapomeňte se zamyslet nad tím, jak tyto procesy, které za vás brzy bude řešit software pro firmy, řešíte nyní. Ještě důležitější je ale zjistit, jestli bude potřeba software propojit i s jinými aplikacemi a kolik jste za celý projekt ochotní zaplatit.

Plánujte a realizujte

První krok máte za sebou. Teď ale přijde to nejtěžší – realizace. Musíte si pravdivě říct, jestli vůbec tento projekt sami zvládnete. Jestli je ve firmě dostatek lidí, kteří se o to dokážou postarat. V opačném případě vyberte softwarovou firmu, s níž veškeré potřeby budete konzultovat. Připravte se ale na to, že software na míru vyrobený v jiné firmě vás může přijít i na několik milionů korun.

Testovací fáze

Pokud si ale software pro firmu nenecháte vyrobit, stále existuje jedno řešení. Na internetu totiž naleznete celou řadu řešení, které vám vaše požadavky splní. Zřejmě budou výrazně levnější než software na zakázku, počítejte ale s omezeným množstvím funkcí, případně jejich nadbytkem. Dá se to řešit i tak, že si pořídíte specializované aplikace přímo pro každou jednu funkci. V tom případě jich ale budete mít i několik desítek a spojit je do jedné bude téměř nemožné. I přes větší investici se tedy software na zakázku zdá jako nejlepší řešení.