Kde všude se dají využít kryptoměny?

Už dávno se nejedná o něco, co by bylo určeno pro pár nadšenců. Doba se změnila a dnes se jedná o přirozenou součást moderního světa. Více se o nich můžete dozvědět třeba na magazínu Cryptosvet.cz. Ten uvádí i to, že těžba kryptoměn je populárnější, než tomu bylo dříve. Lidé je nechtějí jenom jako investici. Chtějí je využívat i na běžné placení. Jak a kde se dají využít?

Hlavně na internetu

Je jasné, že virtuální měny jsou s internetem, jasně spojeny. A tak je jasné i to, že právě s ním je jejich využití nejčastější. Výše zmíněný magazín o kryptoměnách to jenom potvrzuje. Míst, kde je možné kromě klasických způsobů zaplatit i touto moderní cestou, stále stoupá. Co patří mezi standard?

  • Moderní eshopy
  • Webhostingové společnosti
  • Poskytovatelé online služeb

Obě strany si pochvalují hlavně jednoduchost takové platby, její rychlost, ale zcela pochopitelně i bezpečnost.

V běžných obchodech

Už nepotřebujete platební kartu, ani nepotřebujete hotovost. Jsou obchody, de můžete zaplatit virtuální měnou. Pokud sledujete kryptoměny aktuálně, dost možná vám neunikla informace, že právě toto začala nabízet Alza. Ta je proto naším jasným příkladem, který tuto možnost potvrzuje. Platby zde probíhají v rámci již dříve populárních automatů, kde se nyní objevila i tato možnost. A dá se očekávat, že další velké obchody nebudou otálet a přidají se.

V restauracích a kavárnách

Dříve byla standardem hotovost, později se začaly používat hlavně platební karty. A jak je tomu v současné době? Do popředí se dostává možnost platby pomocí kryptoměn. Ani tady nezapomeneme na příklad, kterým je podnik s názvem Paralelní Polis. Ten se stal první možností, kde bylo možné zaplatit právě tímto způsobem. A musíme říci, že už se rozhodně nejedná jenom o podnik pro nadšence tohoto způsobu placení. A daná možnost se pro své výhody rozšiřuje i na řadu dalších míst.