Když ztratíte práci, musíte si najít novou. Kde hledat?

Práce je důležitou součástí života všech lidí, protože díky práci si zajišťují základní potřeby jako jídlo, nájem, teplo, světlo, oblečení, boty, kosmetiku a další věci. Když jí ztratíte, je to většinou velká rána a zásah do vašeho života. Někdy to přijde hodně nečekaně, někdy s výpovědí počítáte, protože ve firmě se „něco šušká“ a na každém šprochu… Ztráta práce většinou znamení jediné – musíte si najít další, ideálně co nejdříve!

Ze dne na den na dlažbě

„Pracovala jsem jako vedoucí menšího týmu ve velké společnosti. Tam se dějí věci z minuty na minutu. A to se mi stalo osudným. Zavolal si mě manažer do kanceláře s tím, že přišlo z vyšších míst nařízení, že se musí šetřit. Tím pádem někteří prodejci dostali výpověď, ze sedmi týmů se jich stane pět a já, spolu s kolegou, už nejsme potřeba. Přirozeně ti, kteří přišli jako poslední“ začíná svůj popis Flóra, která se tak ocitla ze dne na den na dlažbě.

„V tu chvíli jsem cítila všelicos. Měla jsem strach, z čeho zaplatím nájem? Vztek, že dva roky nejsou dost, aby si mě firma nechala. Ráno jsem se probudila a najednou ty mé zajeté rituály nedávaly smysl – sprcha, snídaně, káva do termohrnku, cesta na tramvaj, cesta do práce. Pracovní nabídky se nehrnuly, musela jsem začít hledat něco nového. Mezitím se zaregistrovala na úřadech a dostávala jejich nabídky. Nebylo to však nic moc“ krčí rameny.

„Při brouzdání na internetu jsem našla pracovní portál Hitprace.cz, kde jsem taky zkusila vyhledat práci. Zaregistrovala jsem se, projížděla všechny inzeráty a na pár z nich odepsala. Jeden se mi stal osudným, na pohovoru jsem se líbila nejvíc a do měsíce jsem začala novou pracovní kariéru. Zase jako vedoucí pracovního týmu, ale tentokrát v reklamní agentuře, kde se mi líbí mnohem víc, než v předchozí firmě“ uzavírá s úsměvem Flóra.