Nejrychlejší internet v ČR je nyní dostupný pro každého

Jaký by byl život bez internetu? To už si většina lidí ani neumí představit. Internet už považujeme za samozřejmost, nikoliv jen za výhodu. V mnoha případech je internet dokonce povinností, zejména pro lidi, kteří pracují z home office nebo pro dálkově studující studenty. Internet není u každého stejný, záleží především na poskytovateli a na druhu připojení. Který internet je však nejrychlejší?

Nejrychlejší internet

Pokud byste chtěli opravdu nejrychlejší internet na trhu, byl by to internet po optice, tedy přes kabel z optických vláken. Zde se data odesílají i přijímají velkou rychlostí i na velké vzdálenosti a to při minimálních ztrátách dat. Tento způsob připojení je však nákladný a je dostupný jen na některých místech. Opakem je mobilní internet, ten je pomalý, je ovlivněn celou řadou faktorů a jste u něj obvykle omezeni množstvím dat. Pokud nechcete být omezeni na rychlosti internetu, nejlepší volbou je ten nejrozšířenější internet a sice DSL. Jedná se o internet po kabelu, respektive přes telefonickou přípojku. Kabel vede až do modemu, který umožňuje připojení v domácnosti nebo třeba ve firmách přes Wi-Fi.

Důležitý je poskytovatel

Kvalita internetu závisí také na poskytovateli. V tuzemsku je nejpopulárnější o2 internet, je u něj výhodou, že nabízí zajímavé tarify. Nevýhodou je u velkých poskytovatelů skutečnost, že nemají tak dobrý zákaznický servis, jako většina malých poskytovatelů, ale obvykle se snaží tento nedostatek vyrovnat lepšími cenami, výhodnými balíčky a dalšími výhodami. V každém případě se vyplatí před výběrem poskytovatele udělat srovnání, které vám ukáže, jaká volba je pro vás nejlepší.