Online schůze i hlasování jako efektivní řešení pro SVJ a bytová družstva

S koronavirou pandemií přirozeně přichází mnohá omezení, která mají chránit zdraví naše i našeho okolí. Tyto restrikce se dotýkají i shromažďování osob, tedy i schůzí společenstev a bytových družstev. Jak takovou situaci vyřešit, potřebujete-li vyjednat důležité body, popřípadě splnit povinnost schůze? Řešení nabízí online schůze i s online hlasováním.

Zdraví na prvním místě

Právě nyní byste měli myslet nejvíce na prevenci a zbytečně se nevystavovat riziku nákazy, popřípadě nevědomky ohrozit vaše sousedy. Problémem je, že právě nyní začíná období, ve kterém má většina společenstev, ale i bytových družstev, naplánována svá shromáždění, potřebuje řešit úkoly na daný rok apod. Jak tedy vyřešit povinné schůze a hlasování bez osobního setkání? Možností je pro vás právně uznatelné online hlasování.

Zcela zdarma

Tento nástroj v době krize můžete užívat zcela zdarma. Web a mobilní aplikace Sousedé.cz efektivně vyřeší problém s hlasováním. Můžete tak okamžitě vyřešit aktuální problém se shromažďováním osob, jelikož získáte on-line hlas, přičemž můžete hlasovat odkudkoliv jen s pomocí zařízení připojeného k internetu, tedy mobilního telefonu, počítače či klidně tabletu.

Online schůze ušetří peníze vám i všem vašim sousedům, navíc se jedná o právně plně uznatelné hlasování bez nutnosti pořádání schůze pro SVJ i bytové družstvo. Vybrat si můžete také víceúrovňové hlasování, sami si zvolíte, jaký způsob potřebujete, jestli jako celé shromáždění či jen mezi členy výboru.

Jak na to?

Díky webu a mobilní aplikaci Sousedé.cz si již s řešením tohoto problému nemusíte dělat hlavu. Jedná se o bezpečný nástroj, u kterého se nemusíte bát o svá data, ani identitu. A jak na to? Stačí, když se zaregistrujete na Sousedé.cz, založíte Váš dům, z katastru nemovitostí si automaticky načtete všechny vlastníky a poté se přihlásíte do online hlasování. Vše je velmi snadné.