Pořiďte si dům v Itálii a čerpejte z jeho mnoha výhod

Domy v italských městech a na venkově vždy lákaly zahraniční kupce. Američané, Britové a také Němci, kteří hledají Immobilie in Italien, kupují různé nemovitosti k různým účelům. Je to proto, že řada daňových pobídek, relativně nižší ceny a potenciál pracovat na dálku podnítily jejich touhu koupit si druhé bydlení v Itálii. Díky webu italicahomes.com/cs mají tuto možnost také čeští občané.

Daňové zvýhodnění

Neexistuje žádná daň z kapitálových zisků pro nerezidenty, pokud prodají své domy více než pět let poté, co je koupili.

Transakční náklady pro kupující jsou v Itálii nižší než ve Španělsku nebo Portugalsku. Byla také zavedena politika „superbonusů“ na podporu vylepšení domů, kdy vláda doplácí na renovace, které zvyšují úroveň energetické účinnosti domů. Nemovitosti v Itálii se tak stávají ještě atraktivnější pro mnoho kupců ze zahraničí.

Nízké životní náklady

Velká města a turistická místa jsou nejdražšími místy k životu, ať už se rozhodnete žít v kterékoli zemi. Avšak tam, kde italské  životní náklady skutečně klesnou, je, když si koupíte dům na venkově nebo na okraji malého města či vesnice. Na webu italicahomes.com/cs objevíte vily, byty a také pozemky v lukrativních, ale i odlehlých částech Itálie.

Ve více venkovských oblastech jsou místní daně nižší a čerstvé místní produkty jsou levnější. Doprava, stejně jako vlaky, autobusy a vnitrostátní lety, je v Itálii také levnější, díky čemuž je levná a snadná návštěva města. Jednou z největších úspor, kterou učiníte, je, když se stanete rezidentem v Itálii, protože ekvivalent obecní daně byl zrušen pro hlavní bydliště osoby a získáte sníženou sazbu elektřiny.

Bydlení v Itálii se sice může zdát na první pohled jako nadstandard, ovšem po bližším zkoumání zjistíte, že tomu tak není.