Převodové motory Bühler si poradí s jakýmikoliv podmínkami

Ačkoliv jsou samy o sobě elektromotory velice důmyslným zařízením, které se dokáže popasovat s vysokým množstvím různých technologických úkolů, tak jsou zároveň i jasně omezeny na to, na co jsou prvotně konstruovány. Hlavní funkcí elektromotorů je totiž v první řadě především funkce v rámci konzistentních podmínek.

V případě, kdy už ale není možné garantovat konzistentní podmínky, se stávají elektromotory značně nevýhodnou a neefektivní technologií. A přesně proto je potřeba posílit jejich vlastnosti o převodovky, které dokáží vyrovnat většinou vnějších vlivů, které by mohly ovlivnit výkon motoru.

 

Jaké jsou základní technické aspekty?

Pokud se budeme ohlížet po nějakém převodovém motoru, tak nás zasype poměrně dost velké množství různorodých informací. V první řadě budeme mít na výběr z mnoha druhů převodovek, mezi kterými si uděláme krátký přehled níže.

Vedle toho jsou ale elektrické motory Bühler dělitelné podle nejdůležitějších technických parametrů. Jedním z nejzákladnějších je počet převodů, který pochopitelně určuje kolika převodových hodnot může dosáhnout. Vedle toho ale je ale důležité koukat i na jejich rozsah. Převodovka, která má větší počet převodových stupňů totiž nemusí mít nutně takový rozsah převodů, jako mnohé jiné.

Levně šnekové převodovky

Jedná se o jedny z nejzákladnějších převodovek, které dokáží za výhodnou cenu nabídnout výborné vlastnosti. Kvalitní šnekové převodovky Bühler jsou specifické hlavně tím, že jsou široce dostupné. Levná technologie výroby přitom nijak nenechává negativní vlastnosti na samotné hodnoty převodů. Mimo toho se mezi největší výhody šnekových převodů řadí poměrně dost vysoká odolnost, díky čemuž se hodí i do nepříjemných podmínek.

Maximální efektivita planetových převodů

Dokážete si vybavit, jak vypadá oběh planetární soustavy? Tak přesně tak v rámci planetové převodovky fungují jednotlivé převody. Hlavní výhodou, kterou vám planetové převodovky Bühler nabídnou, je především extrémně jemný chod a kvalitní rozsah převodů. Oproti šnekovým převodovkám jsou ale náchylnější na porušení a rozhodně se nevyplácí přehlédnout také mnohem vyšší pořizovací cenu.