Pro koho je vhodný online tuning a vyplatí se?

Určitě jste už slyšeli o tuningu motoru. Jedná se o úpravu nastavení motoru, které by mělo způsobit zvýšení výkonu a snížení spotřeby. V posledních několika měsících se hojně mluví i o online tuningu. Jedná se o způsob úpravy motoru, která se provádí během samotné jízdy a změny na vozidle tak vidíte v reálném čase.

Tento způsob zvýšení výkonu motoru je však pro osobní vozy zbytečný a hodí se především pro závodní vozy. Jaké další rozdíly jsou mezi online a klasickým chiptuningem?

Klasický chiptuning je ideální pro běžný provoz

Chiptuning Praha nabízí klasický chiptuning, který je osvědčený. O online tuningu se můžete dočíst celou řadu věcí, jak je skvělý a nabízí jen samé výhody. Jedná se však většinou o nafouknuté PR články, které budí dojem jedinečnosti. To však není zcela pravda. Online tuning je jednou z možností, jak dosáhnout lepšího výkonu motoru. Nejedná se však o tu nejlepší volbu pro běžný provoz.

Online tuning se provádí během provozu vozu a v reálném čase. Všechny změny, které provedete okamžitě ovlivní motor. Klasický tuning motoru se provádí pomocí změny softwaru v řídící jednotce, ale vše je prováděno postupně. Nejdříve se provede záloha softwaru, následně se upraví, poté nahraje zpět a zkoumají se změny.

Již nyní vidíte rozdíly, které nabízí oba přístupy. Online chiptuning má svoje úskalí, které není radno podceňovat. Aby byly provedeny všechny změny správně, je zapotřebí mít perfektně vybavenou dílnu s válcovou zkušebnou a dalším potřebným příslušenstvím. Takové vybavení má jen minimum dílen. Dále je důležitý stav vozu, který musí být 100%. Jestliže není dochází k nenávratnému poškození motoru. Je tedy patrné, že pro běžný provoz je výhodnější klasický chiptuning, který nabízí stejné výsledky, ale bezpečnější cestou.