Proč je Arduino tak populární?

Arduino sem, Arduino tam. Pokud se alespoň okrajově zajímáte o technologie, určitě jste o kompaktním jednodeskovém počítači na bázi mikrokontrolerů ATmega slyšeli. A byť byl sestrojen za účelem zefektivnění výuky ve školách, dnes je neobyčejně oblíbený v rozsáhlé komunitě bastlířů. Mimo to nachází využití i v komerční sféře a v budoucnu by mohl mnoha podnikům pomoct s cenově dostupnou automatizací. Proč se do Arduina zamilujete i vy?

Podobně jako Raspberry Pi je i Arduino prvotřídní pomůckou pro porozumění programování, ovšem oproti „Raspimu“ je přímočařejší, jednodušší a zaměřenější na elektroniku. A protože jsou dostupné podrobné Arduino návody, naučíte se s ním pracovat velmi rychle. Ale teď již slíbené důvody, proč do platformy investovat nějakou tu korunu.

Základ pro úchvatné projekty

Pokud vás odjakživa fascinují robotické ruky nebo jiní roboti všeho druhu, dostanete příležitost udělat si vlastní. A nejen to. Arduino vám poslouží jako základ pro libovolný projekt – od videoherního ovladače přes meteostanici až po chytrou domácnost.

Bezvadný start pro programování

Aby se zařízení postavené na Arduino rozhýbalo, musí mít k dispozici program. Může být napsán v jakémkoliv jazyce, ale ideální je začít s Arduino IDE, který podporuje C a C++a zahrnuje knihovny pro integraci širokého spektra hardwarových komponentů. V každém případě se spolehněte na to, že programování není nijak složité a poslouží vám jako odrazový můstek do světa složitějších programovacích jazyků.

Levný koníček, který nepřestane bavit

Z Arduina se stal celosvětový fenomén i díky nízkým cenám komponentů. K tomu, abyste mohli začít s bastlením, nepotřebujete desítky tisíc korun. Starter kit, který vás seznámí se základy a umožní sestavení jednoduchých zařízení, stojí jen pár set korun. Poohlédněte se po něm na laskarduino.cz.