Proč je důležitá obnova firemního IT vybavení a jak na ní ušetřit?

Je to zejména problém malých a středních podniků, které se často potýkají se zastaralou firemní infrastrukturou. Problém bývá už v samotném hardwaru, na kterém takové informační systémy běží. A právě od hardwaru je potřeba začít, pokud chcete řešit komplexní zlepšení stavu informačních systémů ve vaší firmě.

Ušetřete díky profesionálnímu servisu a chytrým rozhodnutím

Rozhodující před každým krokem, který má být odpovídajícím způsobem a zodpovědně zvážen, je samozřejmě provedení auditu. Ten vám pomůže identifikovat problémy. Pokud jsme hovořili o hardwaru, tak jedním z hlavních stavebních prvků informační infrastruktury jsou servery. Už zde přitom můžete výrazně ušetřit, a to, pokud využijete server bazar. Zvolíte-li kvalitního dodavatele, můžete se spolehnout na prověřený repasovaný hardware, přičemž dobrý dodavatel vám také zajistí:

  • Dopravu a instalaci v serverovně
  • Instalaci operačního systému a aplikací

Vždy to záleží zejména na podmínkách, které je schopen kvalitní dodavatel upravit individuálně na přání zákazníka. V tomto případě je totiž každá zakázka velmi specifická a může se v mnohém lišit.

Důležité jsou také služby

Pokud hovoříme o individuálních podmínkách, je to také individuální přístup s ohledem na poskytované služby. Pokud si koupíte například spolehlivé repasované servery IBM, můžete na ně získat také rozšířenou záruku, a to v době trvání dvou až tří let formou takzvaného NBD. Díky tomu můžete řešit případné technické problémy efektivně.

Necítíte se na správu nového hardwaru, protože jste s tím doteď měli velké problémy a už to nechcete opakovat? Můžete si nechat servery také spravovat, a to přímo díky využití služeb serverovny. Zde se nabízí kromě server housingu také možnost dedikovaných nebo managed serverů. Celé serverové řešení tak lze zcela předat do rukou odborníkům.