Proč koupit již použitý server?

Servery dnes mají mnoho možností různého využití. A to jak v různě velkých firmách, tak třeba i u soukromých osob. Když jde o současnou nabídku, je možné koupit řešení nové, nebo použité. Podívejme se společně na to, proč je výhodné zaměřit se na možnost číslo dvě.

Existují vyzkoušená řešení

Když se mluví o použitém zboží, nemusí to vždy znamenat, že kupujete takzvaně zajíce v pytli. Právě naopak. Existují totiž i takzvané repasované servery. I ty spadají do bazarové kategorie a jejich unikátem je to, že je vyzkoušeno, zda fungují tak, jak by měly. To dává kupujícímu řadu jistot. Pokud se máme podívat na několik hlavních, rozhodně sem patří tyto:

  • Garance funkčnosti
  • Jistota udávaných parametrů
  • Možnost záruky

Výběr je velký

Druhé pozitivum, na které se podíváme společně, je spojeno s celkovou velikostí výběru. Tady musíme říci, že si vybere opravdu každý. Stačí se podívat na větší bazar serverů a je celkem jasné, že není problém si i u použitých variant vybrat to, co bude naprosto vyhovující. Nejenom podle konkrétních značek, ale hlavně i podle konkrétních požadavků. Do této kategorie spadá hlavně celkový výkon serveru, ale také další důležitý parametry, kterým je disková kapacita. Zde je třeba říci, že každý volí podle svých potřeb. Ať už potřeb osobních, tak i potřeb firemních.

Příznivé ceny

I toto je jeden z klíčových důvodů, proč je vhodné vydat se právě touto cestou a proč se rozhodnout pro bazarové řešení. Pokud si ceny porovnáme s novými kusy, jsou výrazně nižší. A to znamená také výraznou úsporu nákladů. A kvality se ve většině případů není nutné obávat. Jak z důvodu, že u repasovaných variant je vše vyzkoušeno, tak i z důvodu, že servery mají jasné určení. A tím je dlouhodobý a také neustálý provoz. To se jasně podepisuje právě na jejich kvalitě a na jistotě dlouhé životnosti.