Proč mít vlastní eshop na Prestashopu?

Mít vlastní internetový obchod může v podstatě každý. Při jeho založení se objevuje prvotní otázka, jak systém využít. Dané možnosti se dají rozdělit do trojice kategorií. A to konkrétně na:

Vlastní systém

Řešení pronájmu

Open source variantu

Právě na poslední možnost se zaměříme, a to v souvislosti s důvody, proč jít touto cestou. A to s využitím systému Prestashop. Už první důvod pro jeho využití je celkem jasný. Na rozdíl od předchozích variant je distribuován zdarma, což může výrazně snížit prvotní náklady.

Dlouhá historie samotného systému

Do karet danému řešení nahrává také to, že má za sebou dlouhý vývoj a tedy i dlouhou historii. Nejedná se tedy o systém, který by byl narychlo vytvořený před pár měsíci. Ta doba, kdy samotný eshop Prestashop vznikl je spojená s rokem 2007. Od té doby se neustále vyvíjí jak s ohledem na prvky bezpečnostní a prvky stability, tak i s ohledem na moduly související s aktuálními trendy a požadavky v oblasti nakupování.

Možnost přizpůsobení

Jedná se o otevřený systém, který si lze přizpůsobit k obrazu svému. Ti, kteří ho používají, to jenom potvrzují. Ona možnost přizpůsobení není spojena jenom s možností využít grafických šablon a vlastního designu. Nelze zapomínat také na to, že je možné systém upravit i s ohledem na různorodost jednotlivých funkcí. A to především pomocí různých modulů, které jsou již hotovy, či je možné poptat jejich vytvoření na míru.

Dostatek programátorů

S ohledem na běžnou obsluhu ehopu se jedná o systém, který je na ovládání velmi jednoduchý a intuitivní. Když se objeví požadavek na novou funkci nebo vlastnost, je na místě oslovit programátora. I zde musíme zmínit jeden klad, který tento systém má. Je to dostatek lidí, kteří se na jeho úpravy specializují. Příkladem je web 1presta.cz, přes který je možné profesionální služby ve spojení s tímto systémem poptat.