Proč využít výhod, které přináší fotopast?

Fotopast je velmi šikovná pomůcka, která může skvěle posloužit nejen milovníkům přírody a jejím ochráncům, ale také naprosto obyčejným lidem, kteří chtějí chránit svůj majetek. Pojďte se s námi podívat na to, co tato malá a nenápadná krabička dokáže.

Co je to fotopast?

Jedná se o velice malé a šikovné snímací zařízení, které dokáže dokonale splynout se svým pozadím a tím být velice nenápadné. Fotopast se skládá hned z několika částí mezi které patří pohybové čidlo, které aktivuje kameru v momentě, kdy je před ní určitý pohyb. Dále samotným snímacím zařízením, které dokáže pořizovat fotografie či video záznam ve vysoké kvalitě, a poslední částí je komunikační modul spolu s nabíjením. Komunikační modul má za úkol zprostředkovávat komunikaci mezi fotopastí a jejím majitelem i na dálku, prostřednictvím mobilního či internetového připojení. Stačí jen vložit SIM kartu a připojit se k síti.

Fotopast pro sledování přírody

Fotopast je nejvíce známá jako zařízení, které využívají všichni milovníci přírody. Je ve výbavě myslivců, ochránců přírody, hospodářů, ale i amatérů, které pomocí ní mapují pohyb zvěře v dané lokalitě a jejich denní režim. A jelikož má mnoho zvířat nejvyšší aktivitu v noci, jsou kamery mnohdy vybaveny i nočním snímáním. Fotopasti navíc zvěř neruší a dokáží jí natáčet v režimu full HD.

Fotopast sleduje i chrání

Sledování přírody však není jedinou výhodou fotopasti. Díky její nenápadnosti a schopnosti monitorovat dané prostranství v momentě, kdy se na něm objeví pohyb, můžete využít i pro ochranu svého majetku. Fotopasti jsou schopny vás varovat v momentě, kdy se vám na vašem pozemku objeví někdo druhý, a vy můžete začít jednat, popřípadě pořízený materiál následovně svěřit policii a pojišťovně, které velice, rychle dohledají na základě důkazů pachatele.