Repasované stroje jsou jako nové

O pravdivosti nadpisu se přesvědčíte, když svěříte svůj vysloužilý jednoúčelový stroj technikům a mechanikům ve strojírenské firmě Konel Zlín. Zjistíte tak, že zlínský region není proslulý pouze kožedělnou výrobou. Právě společnost Konel Zlín je vyhlášený kvalitní prací zaměřenou na opravy, generální opravy a modernizace konvenčních obráběcích strojů.

Co Konel Zlín dokáže?

Zastaralé či nefunkční stroje, které by jinak byly určeny k vyřazení z provozu a k sešrotování, dokáží zkušení technici a mechanici Konelu Zlín opravit. Nejprve zjistí důvod nefunkčnosti daného stroje. Málokdy je příčinou něco jiného, než zastaralý a nespolehlivý řídící systém stroje. V Konelu jej vymění za nový, případně odstraní variátory a převodovky, které nahradí pevným převodem a frekvenčním měničem. Po těchto zákrocích putuje stroj zpět do provozu, kde může sloužit jako nový dalších několik let.

Jednoúčelové stroje

Další činností Konelu Zlín je výroba speciálních jednoúčelových strojů pro nejrůznější účely. Výrobní linky v automobilovém, potravinářském nebo dřevozpracujícím průmyslu zpravidla tvoří různé jednoúčelové stroje, které na sebe kontinuálně navazují. Různé firmy se na Konel Zlín mohou obrátit s požadavkem na jejich výrobu. Technici zlínské firmy navrhnou řešení podle požadavků objednatele a po odsouhlasení zákazníkem navrhne Konel jednoúčelový stroj, který u zákazníka zprovozní. Po celou dobu vývoje a výroby konzultuje celý tým veškeré technické detaily, aby stroj vyhovoval daným podmínkám.

Dřevoobráběcí stroje

Kromě jiných odvětví spolupracuje Konel Zlín také s firmami, jejich činností je zpracování a obrábění dřeva. Právě dřevoobráběcí stroje jsou typickou ukázkou jednoúčelových strojů, které se na sebe v lince na zpracování dřeva navazují. Příkladem je navrhování a realizace měření a regulace pořezové rychlosti linek, zařízení na třídění nařezaného materiálu, řízení dopravníků, nakulování klád a jiných operací.