Roboti – pomocníci v naší domácnosti

Již Karel Čapek věděl, že jednoho dne budou roboti nezbytnou součástí našich životů. Byla to jen náhoda? Rozhlédněte se kolem sebe, kolik jich napočítáte?

Roboti již nejsou jen hračky pro děti

V dnešní moderní technické době není nic neobvyklého, že máme v domácnosti či všude okolo sebe spoustu robotů – pomocníků, kteří nám pomáhají s našimi uspěchanými životy. Dnes si bez robotů již nedokážeme představit svůj život, bereme je jako nezbytnou součást našich životů. Co bychom si počali například bez chytrých telefonů, dronů či internetu?

Robotický trh se neustále vyvíjí, to je známá věc, ale kteří jsou ti neoblíbenější?

  • Robotický vysavač

Mít doma chytrý vysavač již není jen sci-fi představa, která nechává lidi chladnými. Po českých podlahách se jich již prohání nespočet. Každopádně, jeho nástup byl senzací ve své době. Momentálně je již klasickou součástí našich domácností, jenž vyšel na trh již v roce 1997.

  • Robotický čistič oken

Spousta hospodyněk tuto činnost dělá vyloženě s odporem. Protože, ať se snaží, jak se snaží, pořád někde zůstane šmouha a okno není prostě nikdy pořádně čisté. A to dokáže vytočit nejednu klidnou hospodyňku. Pokud bydlíte na bytě, kde máte pár oken, tohoto robota příliš nevyužijete, ale do velkého domu je tento pomocník k nezaplacení.

  • Robotická sekačka na trávu

Raději si na zahradě posedíte s přáteli u dobré kávy či sklenky něčeho ostřejšího, než abyste trávili volný čas na zahradě se sekačkou v dlaních? Jak z toho ven? Využijte možnosti koupi chytré sekačky, která všechnu práci udělá za Vás. Také je možno pomocí speciálního kabelu vymezit prostor, kde bude sekačka působit, takže se nevydá na procházku k sousedům.

Roboti se stali oblíbenci našich domácností prakticky ze dne na den. Už nám nepřijde představa plně robotického domu jako naprosté sci-fi, že je tomu tak? Ale roboti nejsou vytvářeni jen jako pomocníci do domácností. Na trh se dostali již i bojoví roboti, o který ch se tvrdí, že stojí na počátku války strojů.