Virtuální realita vás vtáhne do hry. Jak si ji užít co nejvíce naplno?

Technologie virtuální reality vytvářejí dokonalou iluzi fiktivního světa počítačových her. Díky speciálním brýlím pro virtuální realitu, které zásobují celé zorné pole plynulým obrazem, se člověk ocitne ve zcela jiném světě, který se jeví ale jako zcela skutečný.
Co vše lze ve virtuální realitě zažít
Virtuální realita není určena jen ke hraní počítačových her. Umožňuje také vyzkoušet si zcela jiné výukové aplikace, dají se v ní sledovat filmy, pomáhá lidem ve zdravotnictví, v architektonických nebo konstrukčních kancelářích umožňuje lepší a dokonalejší prohlížení navrhovaných modelů a v armádě slouží k simulaci různých situací jako je boj, létání nebo například orientace v prostoru. A při hraní her přináší zcela nové možnosti a zážitky, které se stále zdokonalují.
HTC Vive
Virtuální realita HTC vive respektive jejich brýle pro virtuální realitu se moc neliší od konkurenční platformy Oculus Rift. Brýle pro virtuální realitu HTC Vive jsou ale přesto v něčem trošku odlišné. Samotný pohyb uživatele brýlí je totiž v tomto případě snímán za pomocí dvou dodávaných majáků, které vysílají laserové paprsky do prostoru. A brýle HTC Vive mají senzory, které tyto paprsky zachytí a následně sami vypočítají přesnou polohu.
Bezdrátová virtuální realita
Jako každá společnost, i HTC samozřejmě neustále přichází s nějakým novým vylepšením. To představuje i bezdrátový kit HTC TPCast. Jedná se o bezdrátové řešení, což mnozí uživatelé velmi vítají. Virtuální realitu si tak uživatel může užít bez omezení, stačí mít připojení k Wi-fi. Pro použití tak stačí pouhé nasazení samostatných brýlí pro virtuální realitu. Nejde však o jedinou možnost, jak si užít hraní bez kabelového připojení. Nutno dodat, že žádné bezdrátové brýle se nevyrovnají výkonnému hernímu počítači.
Virtuální realita rozhodně stojí za to. Už jste ji vyzkoušeli na vlastní kůži?