Vyberte si ten nejlepší webhosting! Že tohle slovo slyšíte poprvé?

Máte svou firmu a potřebujete pořádnou reklamu? V tom případě vám nezbývá nic jiného, než se prostě prezentovat na webu – a právě od toho je zde webhosting. Ten budete potřebovat, pokud si budete chtít založit svou vlastní webovou stránku. Webhosting vám totiž pomůže spojit internetovou síť se svou webovou stránkou.

Jak takovou webovou stánku zařídit?

V první řadě musí mít vaše webové stránky nějaký název, který bude „schován“ pod určitou adresou, kterou uživatelé napíšou do příkazového řádku. Této internetové adrese se říká doména, která má většinou koncovku „.cz“. jak je známo, za všechno se dneska platí, nicméně cena domény se nepohybuje v těch vyšších kruzích, zaplatíte za ni cca 300,- ročně.

Webovou stránku máte hotovou – teď je nejvyšší čas právě na webhosting!

HTML

Záleží na tom, jaký typ webových stránek máte. V dnešní době už se doporučuje vyhnout se statickým stránkám s příponou HTML, respektive HTM – tento typ byl moderní tak v roce 2000, tudíž dnes se jedná, již prakticky o takové „retro“. Nicméně pokud jste příznivcem tohoto formátu, bude vám stačit levnější forma webhostingu, ca od 25 Kč/ měsíc.

PHP

Tento „jazyk“ užívaný k tvorbě webových stránek je samozřejmě o dost populárnější než HTML. Samozřejmě i zde budete potřebovat webhosting. Veškeré informace, které se zobrazí na stránkách se uloží do databáze, jako například MySQL.

Obě tyto technologie většinou provozuje webhosting s operačním systémem Linux. Pokud tedy chcete, aby vaše stránky správně fungovaly, je nutné abyste měli také nainstalovaný operační systém Linux kvůli kompatibilitě.

Většina webhostingů nabízí možnost domény zdarma, pokud si ji předplatíte na celý rok. To je také nejvhodnější varianta, jelikož samozřejmě nejenom ušetříte, ale také nemusíte každý měsíc myslet na provádění platby.