Vybíráme a porovnáváme elektrospotřebiče

Při koupi elektrospotřebiče posuzujte nejen jeho vzhled, funkční vlastnosti, cenu ale stále častěji, díky různým srovnávacím portálům, porovnáváme tyto spotřebiče mezi sebou. Uvádíme tři náhodně vybrané elektrospotřebiče a ukážeme si na nich jaké použít kritéria při výběru.

Tyčový mixér

Zvažte jeho využití. Tyčové mixery umí totiž nejen mixovat, ale také sekat, krájet, drtit či šlehat. Důležitý je i jejich výkon, který se pohybuje od 300 do 1000 w. Čím větší výkon, tím bude práce s ním komfortnější. Zvažte i nabídku rychlostí, někdy postačí pár základních a tlačítko na rychlost maximální.

Pokud budete chtít umývat mixer v myčce, upřednostněte ten typ, který lze rozebrat na více dílů. Také obsluha by měla být jednoduchá, mixér by se vám měl pohodlně držet a ovládat a neměl by klouzat z ruky. Velmi důležité hledisko při výběru je použitý materiál. Plastové jsou sice levnější, ale kovové lze lépe využít pro horké pokrmy. A v neposlední řadě je pro mnohé z vás důležitá i cena. Ta se pohybuje mezi 200 a 5 000 Kč. Zkuste proto volit zlatou střední cestu.

Gril

Pokud si chcete koupit nový gril, musíte se v první řadě rozhodnout, zda chceme elektrický, plynový nebo gril na uhlí. Všechny tři druhy grilů mají své výhody a nevýhody. Na používání elektrického grilu vám postačí elektrická zásuvka, což se může jevit jako výhoda ale někdy i jako nevýhoda. Plynový gril je více mobilní a propan-butanovou láhev koupíte na každé benzínce. U grilu na dřevěné uhlí musíte počítat s náročnější obsluhou a častějším nakupováním paliva.

Notebook

Velmi stručně uvedeme základní parametry, které při výběru notebooku musíte zohlednit. Zde je potřeba na prvním místě zmínit cenu, protože notebook za pět tisíc bude asi vypadat jinak než za patnáct tisíc. Podle finanční stránky pak musíme posuzovat i jeho parametry.

Paměť RAM by měla být minimálně 2GB, kapacita disku okolo 320 GB postačí, rychlost okolo 6 000 otáček, notebook by měl mít několik USB, standardní další vstupy, seznamte se i s jeho hmotností a v neposlední řadě si můžeme vybírat i podle značky, která odráží kvalitu notebooku.