Výhody ready made společnosti s vyšším základním kapitálem

Chcete-li začít s podnikáním a přitom se vyhnout zdlouhavému jednání na úřadech a zdolávání byrokratických překážek, můžete si koupit již existující společnost. Jedná se o tzv. ready made společnosti, které jsou zakládány výhradně za účelem jejich následného prodeje a převodu na nového vlastníka. Tím může být naprostý začátečník, ale i podnikatel, který je již na trhu zaveden, ale zakoupením hotové společnosti si chce rozšířit své impérium.

Základní kapitál

Výše splaceného základního kapitálu je podstatným rozdílem, kterým se od sebe liší standardní ready made společností a prémiové ready made společnosti. Právní rozdíl mezi těmito dvěma typy společností není žádný. Ovšem zatímco u prvního typu je v ČR již dlouhá léta vnímáno, že zcela bětný je základní kapitál ve výši 200 tisíc Kč, prémiové ready made společnosti mají splacený základní kapitál ve výši 500 tisíc Kč, případně až jeden milion korun.

Výhody vyššího základního jmění

Rozdíl mezi výší základního jmění hraje výraznou roli v otázkách prestiže a výhodnosti postavení takovéto firmy na trhu. Společnost se splaceným vyšším základním jměním budí větší respekt u potencionálních zákazníků, působí mnohem důvěryhodněji a se svou bonitou se lépe prosazuje na trhu. Výhodné je to například při výběrových řízeních.

Další výhody

Každý potencionální zákazník dá zcela určitě přednost společnosti s vyšším základním kapitálem. Důkazem takovéhoto posuzování se strany zákazníků je enormně rostoucí poptávka po bonitnějších firmách. Ty však nabízí jen několik velkých hráčů na trhu s ready made společnostmi. Mezi ně se nyní s nabídkou exkluzivních služeb řadí i společnost Strong business s.r.o. Za určitý poplatek si od ní můžete koupit již existující prémiovou ready-made společnost a začít ihned podnikat. Tento způsob začátku podnikání je rozhodně výhodnější, než absolvovat administrativní úkony sám. Navíc se tato obchodní transakce vyplatí i cenově.