Vyšší produktivita podniku? Pomoct vám může kolaborativní robot

Kolaborativní roboti vám pomohou zvýšit produktivitu vaší výroby i o několik desítek procent ihned po jejich implementaci.

Inteligentní roboti, kteří by se mohli rovnat alespoň průměrnému člověku, zatím bohužel neexistují. Robotizace výroby i přesto běží na plné obrátky. Mohou za to především kolaborativní roboti. Jejich cena totiž každým rokem klesá a jejich schopnosti naopak rostou.

Neunavitelný pracovník

Víte ale vůbec, kdo je to ten kolaborativní robot? Samotný název vám už určitě napověděl, že jde o robota, který rád spolupracuje s lidmi. Pomáhá lidem odlehčit od monotónní a nudné práce, aby se oni mohli věnovat něčemu smysluplnějšímu. Kolaborativní robot tak dokáže například ovládat stroj nebo se postarat o řízení celé linky na vlastní pěst.

Kolaborativní roboti jsou ale přímo určeni pro spolupráci s lidmi. To znamená, že při správné integraci a spojení lidské a robotické práce můžete zaznamenat raketový nárůst v produktivitě. A to v řádech desítek procent. A to je číslo, které vám může přinést i desítky milionů korun do rozpočtu každý rok, jen díky drobné investici do kolaborativního robota.

Kolaborativní robotika

Kolaborativní robot má oproti lidskému pracovníkovi ale velkou výhodu – je neunavitelný. Díky tomu může nepřetržitě pracovat a generovat svému majiteli zisk. Implementací jediného robota do vaší výroby výrazně navýšíte produkci vašeho podniku a také snížíte chybovost.

Co je ale na kolaborativních robotech nejlepší? Je to fakt, že se dají velice jednoduše nastavovat. Díky intuitivnímu softwaru je možné je během několika málo minut přeprogramovat z jedné aktivity na druhou. Rychle tak můžete získat záskok například za lidského pracovníka, který pracuje za CNC strojem, případně za kontrolora kvality. Je to opravdu tak jednoduché. Podívejte se na web Kinali.cz a přesvědčte se sami.