Žijeme v době zmenšování?

V dnešní době bere každý počítač jako samozřejmost. Od velkých stolních pošli počítače vývojem a samozřejmě zmenšováním, až po dnešní tablety či laptopy, které jsou nezbytnou součástí život skoro každého z nás. Jak studentů, kteří jej na vysokých školách používají denně, tak pro lidi, kteří se bez počítače v kanceláři nedokážou obejít a jen těžko si dokážou představit, že by ho mohli vyměnit za klasický psací stroj, který byl předchůdcem počítačové techniky a překlep se na něm nedal jen tak vymazat pomocí klávesy Delete.

Považujete se na odborníka přes počítače a troufáte se tvrdit, že o nic víte úplně všechno? Tak si schválně přečtete pár následujících zajímavostí, které Vás určitě překvapí.

  • Při psaní velkých písmen používá celých 98 procent lidí levý Shift namísto pravého
  • Při ukládání složky v systému Windows není možné ji pojmenovat „con“
  • 96 procent lidí, kteří si tenhle článek čtou, právě zkusilo vytvořit „con“ složku na své ploše.
  • Za první rok své existence, vydělala společnost Microsoft 16.005 dolarů.
  • Pokud je v určitém registračním formuláři potřeba napsat dvakrát Vaši emailovou adresu, celých 97 procent lidí použije možnost „kopírovat“ – „vložit“.
  • Většina zaměstnavatelů si své potencionální zaměstnance prohlíží na Facebooku a celá čtvrtina jejich žádost zamítla právě kvůli informacím, získaným z této sociální sítě.
  • Největší ikony počítačového světa – Steve Jobs, Bill Gates či Mark Zuckerberg nemají ani jeden vysokoškolské vzdělání.
  • Nejlepší hrdina počítačových her je podle Guinessovy knihy je všemi známá a oblíbená figurka „Mario“.

Tak co, věděli jste to všechno nebo jste se dozvěděli zase něco nového? Takových počítačových a internetových zajímavostí je plno a určitě jsou dost překvapující, stejně jako rozvoj počítačové techniky a všeobecně techniky kolem nás. Již teď se začínají věci nahrazovat kybernetickými roboty, kteří budou jednou klasickou výbavou našich domácností, stejně jako jsou teď počítače.