Čím vším je dobré vybavit vaši pracovnu, abyste se v ní cítili komfortně?

Spousta z nás tráví v kancelářích čtvrtinu každého pracovního dne. Jestliže máte svou vlastní firmu a je vaší moci vybavit si kancelář dle svého gusta, anebo máte pro-zaměstnaneckého zaměstnavatele a rád vám dokoupí či obmění vybavení tak, abyste se cítili po celý den dobře, máme pro vás několik užitečných tipů.

Oblečení nepatří na opěradlo vaší židle

Je dobré mít v kanceláři volně stojící věšáky anebo nástěnné věšáky, kde si budete moci odložit. Jestli celou zimu tráví váš kabát na vaší pracovní židli, nemůžete se pohodlně opřít hlavou, těžký kabát židli zbytečně zatěžuje a nikdy to u vás v kanceláři nemůže působit uklizeně a tak, jak má.

Vyhovuje vám psací stůl?

Velmi důležité je mít ruce na klávesnici ve správné poloze a obrazovku PC ve správné výšce. Tak můžeme pracovat nejlépe s ohledem na zdraví. Ruce mají být na klávesnici mírně svěšeny dolů, nikoli v pravém úhlu v lokti, nebo dokonce směrovat vzhůru. Proto bychom měli mít psací stoly, které mají výsuvnou polici na klávesnici. Lze na ni postavit i notebook, pokud je dostatečně hluboká, vy ovšem budete muset sedět mírně dál od stolu. 

Součástí správné pracovního stolu by měly být i šuplíky nebo skříňka. S ohledem na to, zda k vám chodí kolegové či zákazníci je dobré opatřit šuplíky a skříňky zámky. 

Pracovna a kancelář se samozřejmě neobjede bez kancelářské židle a křesla. Myslete na nosnost, nastavitelnost područek a sedací plochy, zádová část by vám měla sahat nad hlavu. Kolečka volte z odolného materiálu, aby vás vydržely vozit spoustu km od stolu k tiskárně X krát za den a podobně.

Příjemnou atmosféru dotváří zelené rostliny, které mohou být na parapetech, komodách nebo třeba skříních na šanony. Velmi uklidňujícím dojmem působí velký správně zvolený obraz nebo kalendář s krajinkami na stěně, na kterou vidíte. Rušit nesmí ani prudké osvětlení nebo slunce v létě, proto by a oknech měly být správné žaluzie či rolety.