Call of Duty: Black Ops 4 – zaručeně zabaví i po letech

Jakmile se začtete do kroniky top herních titulů, před očima vám bude pravidelně naskakovat název fenomenální ságy Call of Duty. Předpokládáme, že jste minimálně jednu ze sedmnácti hlavních her hráli – a pokud ne, pravděpodobně jste nikdy gamepad nedrželi v ruce. Splnit byť jen pár několik misí v kůži chrabrého vojáka je nepsaná povinnost každého hráče počítačových her. A pro příznivce daného žánru jsou povinné všechny zásadní díly. Ten předposlední s podtitulem Black Ops4 k nim rozhodně patří.

První tři díly série se odehrávaly na významných bojištích v dobách 2. světové války. Navázaly na ně další, které však hráče přenesly do blízké budoucnosti. Po Modern Warfare (2007) sice přišel World at War a s ním i vřava druhého největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva, téměř všechny následující tituly se ovšem soustředí na moderní válečnictví (tedy s výjimkou WWII z roku 2017).

Od předchozího dílu sub-série Black Ops se Call of Duty Black Ops 4 koncepčně poněkud liší. Vymizely z ní některé prvky jako běhání po stěnách a významně se změnil i arzenál. Vyprchal z něj rádoby futuristický nádech a vrátil se k normálu. Milovníky kampaní pro jednoho hráče příliš nepotěší, že tuto část vývojáři z Treyarchu vypustili a soustředili se pouze na multiplayer a oblíbený mód Zombies (právě ten je vyladěnější než kdy dřív a podle některých hráčů by uspěl i jako samostatná hra). Jako omluvu za absenci single playeru přidali mód Blackout, jež hráči přijali s velkým nadšením.

Zmíněný Blackout žánrově spadá pod „Battle Royal“ a kombinuje tedy survival, prozkoumávání a last man standing. Hráči začínají s minimální výbavou, prozkoumávají terén a snaží se eliminovat ostatní. To vše v neuvěřitelně strhujícím provedení.

Resumé? Kdo chce zabřednout do příběhu, nechť si pořídí jiný titul, třeba Mafia 2 PS4. Call of Duty: Black Ops 4 je prvotřídní onlinovka, která sérii neudělala ostudu – naopak ji v mnohém posunula kupředu.