Chraňte si své soukromí

„Mluviti stříbro, mlčeti zlato“ – důležité pořekadlo, jehož hloubku si možná ani neuvědomujete, ale měli byste. Mohli byste předejít mnoha problémům.

Dlouhá cesta soukromím

Každý jsme v životě sám za sebe a ne každému je příjemné se odhalovat ostatním lidem. Jste to jenom vy, kdo si stráží své soukromí a kdo rozhodne o tom, co všechno ze sebe ostatním svěří či odhalí. Proto je důležité si své soukromí chránit, pokud nechcete, aby o Vás lidé všechno věděli a aby si o Vás povídali – je to přece pouze Váš svět a Váš život, který si chcete ochránit před přirozenými narušiteli, kteří se nacházejí všude kolem Vás.

Pokud někoho necháte překročit Váš práh a to i mimoděk, už s tím nic nenaděláte, ale značně to pocítíte. Můžete se už jen rozčílit, ale ničemu to nepomůže. A klasické tvrzení, že to dotyčný člověk s Vámi myslí dobře Vás zrovna neuklidní, i když je to třeba častokrát pravda. Je to jen Vaše chyba – Vy jste si dostatečně nevytyčili své hranice a blokády před vnějšími vlivy okolí. Vždy totiž můžou vynést ven cokoli z Vašeho soukromí a z toho už se svépomocí jen těžko dostanete.

Vždy musíte dopředu přemýšlet nad tím, koho si pustíte nejenom domů, ale také do svého duševního světa. Ne nadarmo se říká – „Důvěřuj, ale prověřuj“. Nemějte pocit, že Vás mají všichni za hlupáka a že s Vámi jen zametají. Buďte otevření jen do té míry, kterou si sami stanovíte a radši odhalte první více z druhé osob, než se odhalíte také Vy.

Nenechte se zneužívat závistivci, kteří na Vás nemají, a proto se snaží dostat do Vašeho světa a zneužít všechno, co se, byť jen nepatrně, zneužít dá. Takoví lidé jsou narušitelé soukromí, protože mají svůj život nudný a nenaplněný a baví se parazitováním na ostatních lidech.

Takže se neuzavírejte úplně, ale mějte se na pozoru před všemi narušiteli, kteří Vás na cestě Vaším životem čekají na každém pomyslném rohu.

Stejně tak jako ve svém životě je důležité chránit své soukromí především na internetu. Internetoví hackeři jsou totiž často o dost vynalézavější, než ti škůdci v běžném životě okolo nás.