Infračervené topné panely zajistí efektivnější a zdravější vytápění

Žít v České republice znamená po většinu roku topit. Topení má velký vliv na náš život a také je výraznou položkou v rozpočtu. Běžné konvekční vytápění využívá většina lidí. Nejedná se však o vhodný způsob vytápění, protože se při něm ohřívá pouze vzduch, který následně poskytuje teplo lidem. Vzduch víří prach a ten vadí alergiků, stejně tak jako suchý vzduch, které toto vytápění vytváří. Velkým problémem je nerovnoměrné teplo, u nohou je chladněji než u stropu. Teplo navíc rychle zmizí, i když se krátce vyvětrá.

Infrazářiče poskytnou lepší zdroj tepla

Infrazářiče jsou zcela jiným zdrojem tepla, protože vyzařují infračervené záření. Možná to zní uměle, ale ve skutečnosti je to nejpřirozenější záření. 50% slunečního záření je právě to infračervené, je zcela bezpečné a vytváří příjemné teplo. Vyzařuje ho dokonce i oheň. Zatímco konvekční vytápění ohřívá vzduch, infrazářiče ohřívají stěny a předměty v místnosti. Teplo následně sálá ze všech stran a je rovnoměrné. Pocitová teplota je u tohoto vytápění o 2-3°C vyšší, takže nemusíte topit tolik a ušetříte za energie. Teplo se také tak rychle neztratí když vyvětráte. Nemusíte dlouho čekat, než se ohřejete, místnost bude vytopená již během několika minut.

Pokud se rozhodněte pro infračervené topné panely, uděláte dobře, jde o vytápění budoucnosti, které se používá i na vesmírných stanicích a na výletních lodích. Nekupujte si laciné panely neznámých značek, důležitá je zde kvalita. Pokud očekáváte od vytápění ty nejlepší vlastnosti, spolehněte se na rakouskou značku Heat4All, která vyrábí vysoce kvalitní panely, které mají úchvatný vzhled. Vzhled je jednou z dalších předností, můžete si pořídit topné panely, které mají podobu krásného obrazu, zrcadla nebo třeba stropního osvětlení. Nebude vidět, že máte někde topení a přesto bude v místnosti teplo. Jde o dokonalý dekorační prvek a vytápění v jednom. Tyto panely si můžete pořídit na Elimstore.eu.