Jak se o krystaly starat a nápady, jak začít?

Ať už jste si právě koupili nový krystal nebo ho máte jen na nějakou dobu a potřebujete energickou vzpruhu – vždy je dobré nechat krystaly čisté a aktivované. Některé krystaly lze čistit vodou, ale jiné zase ne. Je to dáno jejich pórovitosti. Vždy je účinnější zkontrolovat pokyny.

Je také důležité je vždy ukládat na bezpečné místo, kde jim nehrozí poškození. Ostré hrany se mohou jednoduše odlomit. Když je nepoužíváte, zabalte je do měkkého sáčku nebo kousku levné látky.

Pokud je vystavíte na polici nebo kdekoliv jinde ve vašem domě, nezapomeňte je jednou za čas vyčistit. Jakmile znáte základy vlastností vašich krystalů, zjistíte, že je skutečně snadné je začlenit do svého každodenního života.

Jednoho dne možná budete potřebovat sebevědomí. To učiníte tak, že sáhnete po kamenu zvaném karneol. Příště se možná budete chtít cítit více uzemněni, a tak si vezmete do ruky obsidián. Bez ohledu na to, co potřebujete, by vám měl váš kámen pomoci.

S jakými kameny začít?

Selenit

Selenit je jako tekuté světlo, skvěle čistí negativní energii místnosti a doporučuje se umístit na parapet společně s černými turmalínovými a křemennými krystaly.

Lepidolit

Lepidolit vlastní uklidňující účinek na mysl a tělo. Tento kámen uvolňuje emoce, přepracovanou mysl a vypjaté fyzické tělo, což souvisí také s centrálním nervovým systémem. Je výborným kamenem, když jste nervózní nebo zdrcení. Pomáhá také v případě nespavosti nebo u premenstruačním syndromu.

Hematit

Řadíme ho mezi startovací kameny, stejně jako třeba černý turmalín a růžový křemen. Hematit je uzemňovací kámen, který vás spojí s vaší fyzickou moudrostí. Rovněž zahajuje proces odhalování deformací vaší energie, které vám brání v prožívání hlubokého štěstí a naplnění.

Nyní již se orientujete v začátku, tak můžete přistoupit k realizaci a kameny jednoduše objednat v e-shopu https://www.magieprirody.cz/