Vinylové podlahy: Efektivní a nenáročné řešení do domácnosti i kanceláře

Rekonstrukce podlahy určitě nabízí řadu možností, od dřeva, laminátu po dlažbu, vinyl nebo koberec. Největším kritériem renovace bývá zpravidla rozpočet a není snadné vybrat tak, aby byla podlaha nejen cenově dostupná, ale také trvanlivá a skvěle zapadla do interiéru. Vinylová podlaha tyto tři požadavky často splňuje, a proto je pro majitele domů tak oblíbenou volbou.

Co je vinylová podlaha?

Vinylový vzor je navržen tak, aby připomínalo tvrdé dřevo. Tento produkt najdete v řadě stylů, z nichž každý napodobuje konkrétní druh dřeva. Protože vinylové prkno napodobuje tvrdé dřevo, určitě najdete verzi, která odpovídá zbytku vašeho domova. Vinyl je navíc cenově výhodnou volbou pro renovátory, kteří chtějí vzhled tvrdého dřeva bez náročné instalace a nákladů.

Vinylové podlahy od Floor experts se vyjímají vysokou kvalitou a velkým výběrem dekorů do kažého interiéru. Dbejte na to, aby se k podlaze snadno vybíraly doplňky, které s ní budou ladit, ať již jde o dveře, záclony, závěsy, či nábytek.

Vinylové podlahy mají mnoho výhod

  • Mnoho modelů vinylových prken je podloženo plstěným produktem. Po instalaci se tato funkce promítne do měkčí podlahy s větším nádechem. Vrchní část bude vypadat jako tvrdé dřevo, ale chůze po vinylu je příjemnější než po skutečném dřevě. Navíc je méně pravděpodobné, že se předměty rozbijí, když spadnou na vinyl, což je dobrá zpráva pro brýle a hrnky.
  • Vinylová podlaha je voděodolná, takže je skvělou volbou pro koupelny i kuchyně. Ve skutečnosti je vinyl lépe těsnící proti poškození vodou než laminát a tvrdé dřevo. A co víc, některé možnosti vinylové jsou zcela vodotěsné.
  • Vinylové prkno lze instalovat přímo na povrch vaší podlahy, čímž je proces rychlý, nákladově efektivní a snadný (vzhledem k dobrému stavu podkladu). Když odstraníte starou podlahu, zkontrolujte podklad, abyste se ujistili, že je v dobrém stavu, než na něj přidáte vinyl.
  • Pokud nechcete věnovat velkou pozornost údržbě svých podlah, vinylová podlaha je moudrou volbou. Produkt má dlouhou životnost a vyžaduje pouze běžné čištění (tj. zametání a občasné vytírání), aby vypadala jako nová.
  • Vinyl je podlahový produkt s dlouhou životností a může vydržet až 20 let.
  • Pokud hledáte způsoby, jak zvýšit luxus ve vašem domě, můžete podlahové vytápění instalovat pod řadu možností vinylové podlahy.